arbuziaki.pl

Blog tematyczny o edukacji, lifestyle'u i DIY.

DIY

Podstawki pod świeczki DIY

Podstawki pod świeczki DIY

Podstawki pod świeczki to wspaniały sposób na dodanie atmosfery i stylu do Twojego domu. Są one idealne do ustawiania na stołach, parapetach czy meblach. Jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie tej ozdoby, która jest zarówno stylowa, jak i funkcjonalna, jest wykonanie jej samodzielnie. Zapraszamy do lektury!

Zobacz także: Papierowe lampiony DIY

Podstawki pod świeczki – wykorzystaj kuchenne naczynia!

Taki projekt jest świetny dla każdego, kto chce dodać trochę stylu do swojego domu. 

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Aby stworzyć bezpieczne świeczniki, należy przygotować bazę, która będzie odporna na wysokie temperatury. Naczynia z grubego szkła są dobrym wyborem, ponieważ chronią przed rozgrzaniem i kapaniem gorącego wosku. Przedmioty, które mają utrzymać długie, stożkowe świece, powinny zapewnić im stabilność.

W kuchni znajduje się wiele naczyń, które mogą posłużyć jako baza. Przykładem mogą być szklanki lub salaterki.

Znaczną większość szklanych ozdób można łatwo zdjąć i wyczyścić. Jeśli pojawią się trudne do usunięcia plamy z wosku, należy umieścić brudny przedmiot w zamrażarce lub użyć kostek lodu do tarcia. Zimny wosk łatwo odchodzi od każdego tworzywa.

Błyszczące szklanki

Podstawki pod świeczki DIY można łatwo zrobić ze szklanek do whisky. Są one wykonane z grubego szkła, co zapewnia utrzymanie temperatury schłodzonego trunku nawet podczas długiego trzymania naczynia w dłoni. Wiele z nich posiada również dekoracyjne ścianki, co pozwala na uzyskanie niezwykłego efektu świetlnego po włożeniu do nich zapalonej świeczki lub tealighta.

Aby dodatkowo ozdobić podstawkę, możesz wykorzystać kilka ciekawych rozwiązań. Pierwsze z nich to wsypanie niedużej ilości szkła kruszonego do szklanki. Otrzymasz piękny, mieniący się efekt. Zdecydowanie nie polecamy tego pomysłu jeśli masz małe dziecko lub zwierzęta. Bezpieczniejszą opcją mogą być ozdobne kulki!

Ozdobione salaterki

Aby stworzyć piękne świeczniki DIY, dobrze jest użyć salaterek lub prostych misek. Do ich dekoracji można użyć elementów, które kojarzą się z daną porą roku. Świetnie sprawdzą się gałązki, kwiaty, bombki, koraliki czy nawet ziarna kawy. W środek należy umieścić grubszą świeczkę w kształcie walca, która będzie się topić do środka – informacja o tym zazwyczaj znajduje się na opakowaniu.

Możesz wykorzystać salaterkę z ozdobnym wzorem. Zalecamy ją napełnić wodą z dodatkiem wybranego barwnika. Później wystarczy wrzucić ozdobne kamienie, kulki czy nawet muszelki. Do tego pomysłu użyj zwykłych tealightów, które umieścisz na powierzchni.

Dekoracyjne podstawki pod świeczki

Wybierz ulubioną podstawkę i wsyp do środka dekorację. Swoją decyzję możesz uzależnić od pory roku, nastroju czy okazji. Świetnie sprawdzą się: kruszone szkło, kwiaty, kolorowe kamyczki czy ziarna kawy.

Podstawki pod świeczki – zrób to sam

Jeśli nie chcesz wykorzystywać tylko naczyń kuchennych, a zależy Ci na pracy manualnej, mamy coś dla Ciebie!

Świecznik – kwiat

Podstawą tego pomysłu jest szklanka z grubego szkła. Powinna być delikatnie węższa u podstawy. Będziesz potrzebować łyżeczek plastikowych, nożyczek i kleju lub taśmy. Wykonanie polega na odcięciu trzonków łyżek. Uzyskane miseczki, które przypominają płatki kwiatów przyklej od zewnętrznej strony szklanki. Kontynuuj, aż do uzyskania pożądanego efektu!

Drewniany świecznik

W tym przypadku użyj również szklanki. Potrzebne będą: nożyczki, cienkie gałązki oraz klej. Wykonanie jest niezwykle proste. Potnij gałązki na długość mniej więcej wysokości szklanki. Zacznij przyklejać je do zewnętrznej strony szkła. Powtarzaj tę czynność, aż zapełnisz całą przestrzeń. Gotowe!

Podsumowanie

Podstawki pod świeczki DIY to prosty, kreatywny i niedrogi sposób na ozdobienie wnętrza oraz stworzenie ciepłej, romantycznej atmosfery. Do ich wykonania można wykorzystać wiele przedmiotów, takich jak szklanki, salaterki, czy proste miseczki. Warto pamiętać, aby wybierać naczynia z grubego szkła, które będą odporne na wysokie temperatury.

Udostępnij