Przychodzę dzisiaj do Was z kolejnym zestawieniem zabawkowym. Tym razem będą to zabawki dla 8-latka, które ostatnimi czasy uczciwie zasłużyły sobie u nas na miano tych po które chłopcy bardzo często sięgają. Jak zwykle są to zabawki o świetnej jakości wykonania. W dodatku takie które wciągają dziecko na długi czas. Wszystkie z z nich pochodzą z mojego ulubionego sklepu – kto jest z nami dłużej ten wie, że najchętniej wykupiłabym wszystkie zabawki z ich asortymentu, gdyby tylko finanse mi na to pozwalały, a przestrzeń w pokoju chłopców była z gumy.
Zabawki dla 8-latka – nasze propozycje
Gra wyścig Dżungla Janod
No to lecimy z pierwszą propozycją. Firmy Janod przedstawiać specjalnie Wam nie muszę. Zabawek ich produkcji na naszym blogu znajdziecie całe mnóstwo. Uwielbiamy je chyba za wszystko za co zabawki lubić się da. Ale do sedna. No właśnie, a co Tygryski lubią najbardziej? Brykanie i wyścigi! I właśnie tego dotyczy ta gra. Zanim jednak w nią zagracie musicie ją wpierw samodzielnie złożyć. I pewno domyślacie się, że już sama ta czynność jest nie lada frajdą. Gra jest bowiem przestrzenna. Taka opcja zamiast tradycyjnej planszy to mega fajne rozwiązanie. Rozgrywka polega na jak najszybszym dotarciu na szczyt naszej budowli. Do dyspozycji macie 4 drewniane pionki – tygrysa, hipopotama, małpkę oraz słonia.
Wyścig urozmaicony jest polami, które albo nam coś w danej sytuacji ułatwią – będą naszymi przyspieszczami, jak np.drabiny, lub wręcz przeciwnie, trafimy na pola które opóźnią nasz bieg po wygraną. Takimi polami są np. wodospady. Zwroty akcji i znakomita zabawa gwarantowane! Nie skłamię Was jeśli napiszę, że to nasza ulubiona gra z pionkami i kostką.
Gra do kupienia tutaj
Gra Cubissimo Djeco
Prezent dla 8 latka? W dzisiejszym zestawieniu nie mogło zabraknąć też dwóch genialnych w swojej prostocie propozycji od firmy Djeco. Pierwsza z nich to gra Cubissimo. Znacie? Polega ona na złożeniu sześcianu z poszczególnych kolorowych drewnianych elementów. Można zrobić to na wiele różnych sposobów. Sęk w tym, że wcale nie jest to takie proste jak początkowo mogło by się wydawać i wymaga od gracza niezłego skupienia oraz …cierpliwości. Gra niewątpliwie ćwiczy zdolności myślenia przestrzennego.
Ułatwieniem są dołączone do zestawu karty. Na każdej z nich przedstawiony jest jakby początek budowania, zaś naszym zadaniem jest dokończenie budowli. Przedstawiają one kombinacje o różnym stopniu trudności, oznaczone gwiazdkami.
Gra rekomendowana jest dla dzieci powyżej 7 roku życia, choć i dorosłych wciąga niesamowicie.
Do kupienia tutaj
Gra Polyssimo Djeco
Kolejną propozycją od Djeco jest druga gra- gra Polyssimo. Tak jak poprzednia wymaga nie małego skupienia. Polega na ułożeniu poszczególnych elementów na planszy w taki sposób, by zapełnić wszystkie jej pola. Biorąc pod uwagę to, że elementy są w przenajróżniejszych kształtach naprawdę ciężko je tak dopasować, aby wszystko do siebie idealnie pasowało. W grę można bawić się samemu lub z udziałem większej liczby graczy.
My np. dzielimy się losowo po połowie elementami i próbujemy je naprzemiennie (czyli raz ja, raz przeciwnik) ułożyć na planszy. Grę wygrywa osoba, która zakończy grę z jak najmniejszą liczbą elementów. Myślę, że to bardzo ciekawa propozycja zabawki dla 8-latka.
Grę można kupić tutaj
Puzzle Twój świat Mudpuppy 1000 el.
To chyba najbardziej angażująca (i to rodzinnie angażująca) propozycja spośród wszystkich dziś wymienionych. Ich złożenie zajęło nam kilka ładnych wieczorów. Są to puzzle składające się bowiem z aż 1000 malutkich elementów, tworzące obraz o wymiarach 68,5×51 cm. Jak widzicie na poniższych zdjęciach przedstawiają one turkusową(miętową?) mapę świata na czarnym tle. Kontynenty oznaczone są nazwami angielskimi. Dodatkowo na mapie znajdziemy występujących w danym rejonie przedstawicieli różnych gatunków zwierząt.
Puzzle do kupienia tutaj
Klocki Incastro
O klockach Incastro można by pisać wiele. I to wiele dobrego. Zacznijmy od tego, że rosną one razem z dzieckiem. Pamiętacie wpis w którym pokazywałam Wam propozycje zabawek dla 4 latka? Rozpływałam się wówczas w zachwytach nad tym ile dobrego da się z nich wyczarować i to w wielu płaszczyznach. Od tamtej pory moja miłość do nich nie zmniejszyła się ani trochę. W zależności od wieku dziecka budowle jakie z nich powstaną charakteryzować będą się różnym stopniem ich złożoności i skomplikowania. Jasiek póki co tworzy przeważnie budowle jednopłaszczyznowe, choć ostatnio zauważyłam że są one coraz bardziej rozbudowane. Marcinek zaś nie poprzestaje na budowie robotów i innych budowli 3d, kończąc na skomplikowanych inżynieryjnie mostach.
To kolejna z dzisiaj pokazanych zabawek, która idealnie przydaje się w ćwiczeniu myślenia przestrzennego oraz trenowaniu kreatywności u najmłodszych. No i przede wszystkim – wciąga do zabawy na długie godziny.
Klocki Incastro do kupienia tutaj.



